Paryż jest Piękny…


Sean Collins jest w Paryżu od małego – wrócił rok temu w zeszłym roku, stworzył niesamowite VIDEO wraz ze swoją dziewczyną – Na którym widzimy m.in. Wieżę Eiffla, Tour Montparnasse, Notre Dame i Łuk Triumfalny.

Jeżeli już jesteśmy w Paryżu to przy okazji poznaj kilka ciekawostek o wieży Eiffla. Planując podróże do Paryża nie wypada o niej zapomnieć.

Wieża Eiffla (Żelazna Dama). Znajduje się ona w Paryżu, jest uznawana i rozpoznawana jako symbol Francji. To najwyższa budowla stolicy i piąta co do wysokości w kraju trójkolorowych. Stoi ona nad Sekwaną, w zachodniej części centrum miasta, na północno-zachodnim krańcu Pola Marsowego (rozległy park).

Wieża została zbudowana, pisząc w dzisiejszym języku, dla „szpanu”. Celem jej wzniesienia było zademonstrowanie potęgi gospodarczej i techniczno-naukowej Francji na paryskiej Wystawie Światowej w 1889 roku.

Po dwudziestu latach od jej wzniesienia, wieża miała zostać rozbudowana (jej architekt, Gustaw Eiffel, bardzo sprzeciwiał się tej decyzji). Jednak, na nasze szczęście, udane eksperymenty z umieszczonym na szczycie telegrafem bez drutu ocaliły wieżę przed unicestwieniem.

Podczas I Wojny Światowej, Wieża Eiffla była obiektem militarnym. Łączyła ona Paryż z wojskami na granicy Niemiec.

Dziś, obiekt ten jest jednym z najbardziej znanych obiektów turystycznych na świecie. Wieżę odwiedziło już ponad 200 milionów ludzi, a liczba ta stale się powiększa.

Podróż do Paryża jest tania i naprawdę niedługa bezpośredni lot do Paryża z Warszawy trwa tylko 2 godziny  i 10-15 minut, jeżeli chodzi o Europę jest to jeden z najtańszych kierunków – w marcu tego roku, można było rezerwować lot w obie strony za 118zł, obecnie ceny wylotów z Warszawy do Paryża z biletem powrotnym wahają się pomiędzy 150 a 250zł – trzeba łapać okazję bo są to ceny naprawdę promocyjne, biorąc pod uwagę, że średnio cena biletu w obie strony wynosi ponad 1206zł

Zapraszam do oglądania filmu 🙂

 


Zostaw Komentarz