Dobry hotel idealnym dopełnieniem wypadu do Krakowa


Kraków jest miastem, które od pokoleń przyciąga jak magnes turystów i pasjonatów, zapierających dech w piersiach zabytków.

Na wycieczkowiczów czeka ogrom atrakcji, a chyba każdy z nas znajdzie w swoim albumie z dzieciństwa zdjęcie na Wawelu, przy jamie ziejącego ogniem smoka czy też w krakowskim Ogrodzie Zoologicznym.

Dawna stolica Polski każdego dnia gości turystów oraz studentów z najróżniejszych zakątków świata.

W Krakowie nie będziesz się nudzić

Muzea, teatry, filharmonie, galerie handlowe, kluby, restauracje, kawiarnie – w Krakowie nie sposób narzekać na nudę.

Zdecydowanie warto odwiedzić Stare Miasto, zjeść obwarzanka na Rynku, zwiedzić Kościół Mariacki albo kupić pamiątkę w sławnych Sukiennicach.

W ramach relaksu można udać się także do uwielbianego przez najmłodszych aquaparku.

Magia ulicznych występów

Na krakowskim rynku nie brak ulicznych artystów, którzy umilą nam spacer w słoneczne popołudnie.

Można zrobić sobie z nimi zdjęcie, przyjrzeć się, jak wykonują skomplikowane sztuki magiczne, śpiewają wzruszające ballady lub dają pokazy zazwyczaj znane z cyrkowych aren.

Dzięki ich występom przez chwilę możemy poczuć się jak w bajce.

Kraków oferuje także przejazdy bryczką lub specjalnym pojazdem wycieczkowym.

Pary mogą dać się sportretować albo zawiesić kłódkę na moście zakochanych. Możliwości są praktycznie nieograniczone!

Pobliskie kopalnie soli

Będąc w Krakowie na dłużej, warto wybrać się także do położonych w niewielkiej odległości miejscowości – Wieliczki oraz Bochni i zwiedzić wspaniałe, zabytkowe kopalnie soli, wpisane na listę UNESCO.

Miejsca te są często wybierane są za cel wycieczek szkolnych dla dzieci i młodzieży.

Jednak zwiedzanie grot solnych i słuchanie ciekawych opowieści z ust sympatycznego przewodnika z pewnością zainteresuje także i dorosłych.

Planując pobyt w Krakowie, należy wcześniej zatroszczyć się o komfortowy nocleg. W tym celu warto skorzystać z wyszukiwarki, dostępnej na stronie Booking.com oraz dokonać szybkiej i wygodnej rezerwacji online. Na stronie znajdziesz obiekty, położone w kilku częściach Krakowa o różnym standardzie.

Jaki hotel w Krakowie?

Na uwagę zasługuje między innymi hotel Ibis Kraków Centrum położony nad Wisłą, z pięknym widokiem na Zamek Królewski na Wawelu oraz Bulwary Wiślane, który do dyspozycji gości oddaje aż 175 klimatyzowanych, kompleksowo wyposażonych pokoi w rozsądnych i niewygórowanych cenach.


Jeden Komentarz