Wrocław: zabytki i perły miejskiej architektury


Na terenie tak pięknego miasta, jakim jest Wrocław, ujrzeć można wiele cennych zabytków architektury. Nic w tym dziwnego. W mieście, które od tysiąca lat odgrywa tak ważną rolę, cennych zabytków nie mogło zabraknąć.

Jakie zabytki zwiedzać we Wrocławiu?

Na jakie obiekty warto zwrócić szczególną uwagę podczas wycieczki po stolicy Dolnego Śląska?

Wrocławski rynek

Jednym z najważniejszych punktów na mapie tego miasta jest rynek, przy którym można zobaczyć tak wspaniałe zabytki, jak ratusz oraz wiekowe kamienice. Każda z nich zachwyca piękną elewacją, każda z nich może się pochwalić ciekawą historią.

Na szczególne wyróżnienie zasługują tu dwie niewielkie kamieniczki, znane jako Jaś i Małgosia. Sąsiadują one z potężnym kościołem garnizonowym św. Elżbiety, zaliczanym do najważniejszych zabytków architektury sakralnej na terenie Wrocławia.

Miłośników sztuki barokowej może z kolei oczarować tak ciekawa budowla, jaką jest Gmach Główny Uniwersytetu Wrocławskiego. Znany z takich wnętrz, jak Aula Leopoldina czy Oratorium Marianum, jest miejscem godnym polecenia każdemu turyście.

Pięknie prezentuje się też kościół Najświętszego Imienia Jezus, uznawany za najpiękniejszą świątynię barokową na terenie Wrocławia. Nie jest to jedyny kościół, który warto zwiedzić podczas wycieczki po Wrocławiu.

Ciekawa perełka gotyckiej architektury sakralnej czeka na nas na wyspie Piasek, ciekawe świątynie z czasów średniowiecza można też zobaczyć na Ostrowie Tumskim. To właśnie tu znajdują się takie perełki, jak katedra wrocławska oraz kościół św. Idziego – jedyny zachowany zabytek romańskiej architektury, jakim do dziś może się pochwalić Wrocław. Warto też w czasie wycieczki po Wrocławiu zwrócić uwagę na Halę Stulecia.

Wrocław to wyjątkowe miasto, którego atrakcjami każdy z nas może się zachwycać do woli.

Na rynku praktycznie cały rok można spotkać wielu ulicznych artystów – Od muzyków po iluzjonistów (i nie tylko).

Studenci docenią najróżniejsze miejsca, a każdy bez wyjątku kuchnie z całego świata. Od najstarszego baru mlecznego po nowoczesne restauracje sygnowane znanymi nazwiskami.

To miasto nigdy nie śpi – nie prześpii okazji do odwiedzenia go.

W zaplanowaniu wycieczki po tym mieście pomogą nam i dobre przewodniki, i doskonale rozwinięta baza noclegowa. Dzięki temu możemy korzystać z dłuższych pobytów na terenie stolicy Dolnego Śląska i poświęcać więcej uwagi tym zabytkom, które przypominają nam o wspaniałej historii tego miasta.


Jeden Komentarz