Grecka królowa, czyli czym zachwyca Kreta?


Jest jedną z najchętniej odwiedzanych przez turystów wysp greckich, a jej atrakcje mogą zachwycić każdego. Kreta to wyjątkowe miejsce.

Wczasy na niej mogą zadowolić zarówno miłośników historii, jak i amatorów wypoczynku na plaży. Jakie atrakcje czekają tu na turystów?

W poszukiwaniu minojskich pałaców

Minojskie pałace są tu bez wątpienia najważniejszą grupą zabytków.

To z nimi kojarzona jest Kreta, to one przyciągają niczym magnes.

Pałac z Knossos jest nie tylko najwspanialszą rezydencją minojską na wyspie, ale i jednym z najcenniejszych zabytków starożytnych na świecie.

Zachwycić też może pałac w Fajstos. Choć zachowało się tu znacznie mniej pamiątek niż w Knossos, dla miłośników historii wizyta w tym miejscu z pewnością będzie równie ciekawą przygodą.

Te miasta na Krecie warto zobaczyć

Na Krecie nie brak też pięknych miast, które swoimi zabytkami mogą oczarować każdego.

Jednym z tych najchętniej odwiedzanych jest Chania. Ciekawa zabudowa oraz bliskość Białych Gór to ogromne walory tego miasta.

W czasie pobytu na wyspie warto też odwiedzić Heraklion. To nie tylko modny kurort, ale i najważniejsze miasto na Krecie.

Rethymnon znany jest z kolei z pięknej zabudowy, w której szczególnie ciekawie prezentują się zabytki tureckie.

Czeka tu również Port Wenecki oraz wznosząca się nad nim forteca.

Wszystkie te zabytki przypominają o trudnej historii greckich wysp oraz o trwającej przez wieki walce o wpływy na ich terenie.

Najmodniejsze kurorty Krety

Kreta w ofercie last minute, to dla każdego z nas szansa na spędzenie tanich wakacji w najmodniejszych kurortach tej greckiej wyspy.

Do najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych zalicza się tu Agios Nikolaos, choć i Chania nie może narzekać na brak zainteresowania.

Hersonissos oraz Eloundato kolejne kurorty, w których letnicy chętnie spędzają czas. Piękne plaże oraz nowoczesne hotele to czynniki, dzięki którym te miejscowości wypoczynkowe cieszą się wielkim uznaniem w oczach turystów spędzających wczasy na Krecie.


Jeden Komentarz

  1. Michał

    Właśnie moi znajomi wrócili z Krety 🙂
    Jeszcze fotek nie widziałem, ale z opowieści słyszalem, że warto się wybrać.
    W tym roku jednak będę mieć objazdówkę po Chorwacji. Pozdrawiam!

    Odpowiedz