10 miast wartych odwiedzenia we Włoszech


Włochy to jeden z najpopularniejszych krajów europejskich, znany ze swojej historii, sztuki i kultury, architektury, mody i kuchni. Wizyta we Włoszech jest jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem, ponieważ ma jedne z najpiękniejszych miast na świecie, które warto odwiedzić.

TOP10 miast we Włoszech

Rzym

Rzym stolicą Włoch. Oferuje historię i architektoniczne skarby w prawie każdym zakątku miasta. Nie można przegapić Piazza Di Spagna i Watykanu, murowanego miasta w mieście. Posiada wiele średniowiecznych kościołów, starożytnych zabytków i muzeów. Szczyci się jednymi z najlepszych restauracji i życia nocnego w kraju. Jeżeli to pierwsza wycieczka do słonecznej italii to Rzym jest pierwszym miejscem we Włoszech na które powinieneś zwrócić uwagę.

Wenecja

Wenecja jest znana jako jedno z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych miast na świecie; położona na wodzie w środku laguny. Piazza San Marco jest znany jako serce Wenecji z cudownym kościołem. Znajduje się tu kilka wspaniałych restauracji serwujących owoce morza. Ulice są wąskie, wolne od ruchu ulicznego i zalecana jest przejażdżka kanałami przez połączone drogi wodne. Malownicze widoki, gondole i dużo wody (tylko parawanów brak :P).

Florencja

Florencja jest znana na całym świecie z powodu swojej sztuki. Posiada rzeźby, budynki, obrazy i freski autorstwa takich artystów jak Da Vinci i Tycjan. Duomo, Baptysterium, pałace Medyceuszy i ogrody botaniczne są obowiązkowym punktem do odwiedzenia, gdy już będziesz w okolicy.

Mediolan

Mediolan jest jednym z najbardziej rozwiniętych miast Włoch i jest jednym z centrów mody na świecie. Miasto jest znane z szybkiego tempa mody i stylu; ma słynne sklepy projektantów, galerie i restauracje. Jest siedzibą słynnych klubów piłkarskich A.C Milan i Inter. La Scala jest najbardziej popularną sceną operową na świecie.

Neapol

Neapol jest najbardziej znany z tego, że jest domem dla słynnej na całym świecie potrawy Pizza i niedawno przeszedł renowację; mówi się, że jest teraz w najlepszej formie, przywracając historyczne skarby architektury do dawnej świetności. Jest to najpiękniejszy port w kraju.

Turyn

Turyn słynie z eleganckich sklepów, restauracji i historycznych kawiarni. Może się również pochwalić ekstrawagancką architekturą i historią. Via Po (pasaż) i Il Quadrilatero (średniowieczne centrum) sprawiają, że jest to idealne miejsce do zwiedzania na piechotę.

Bolonia

Bolonia posiada starożytną architekturę z pięknymi kościołami i pomnikami. Znana jest z liberalnej polityki i wpływów akademickich z wiekowym słynnym uniwersytetem i doskonałą kuchnią; makaron, tortellini i sos boloński pochodzą właśnie stąd.

Werona

Werona jest znana głównie z opowieści o Romeo i Julii oraz słynnego na cały świat festiwalu operowego. Ma wspaniałe średniowieczne centrum i fascynujący kompleks zamkowy.

Perugia

Perugia to młodzieżowe miejsce z uniwersytetami i szkołami języków obcych. Piazza Italia, Piazza Partigiani i Fontana Maggiore są głównymi miejscami przyciągającymi. Muzyka i jedzenie (zwłaszcza czekolada) są ważną częścią miasta.

Genua

Genua jest głównym portem morskim Włoch z dużym średniowiecznym centrum. Posiada wiele renesansowych pałaców, muzeów, galerii i fascynujące akwarium. Miasto wprowadziło do kuchni światowej Pesto.

Podsumowanie

Jak widzisz we Włoszech jest wiele wartych zobaczenia włoskich miast, które zapierają dech w piersiach na prawie każdym kroku. Te dziesięć tylko kilka najpiękniejszych miejsc, a w turystyce warto zbaczać z tras i odkrywać te szczególnie nieopisane.

Będąc we Włoszech poświęć jeden dzień na tryb offline, wyłącz telefon i idź przed siebie, a nie tam gdzie idą wszyscy, a najważniejsze atrakcje z pewnością zdążysz jeszcze zobaczyć.


Zostaw Komentarz