Wakacje z dziećmi w agroturystyce – Pomysł idealny


Rok szkolny się kończy, wakacje za pasem. Jak spędzić wakacje z dziećmi? Gdzie je zaplanować? Dokąd się udać? Te pytania spędzają sen z powiek wielu rodzicom.

I właśnie dla Was, Drodzy Rodzice mam świetną propozycję:

Gospodarstwo agroturystyczne

Gospodarstwa agroturystyczne to doskonałe miejsce nie tylko dla dzieci, ale i dla rodziców. Z dala od zgiełku, hałasu i chaosu miasta. W takim gospodarstwie życie płynie zupełnie inaczej. Czasu nie mierzy się zegarkiem, ale od wschodu do zachodu słońca. Znika pośpiech, znika stres, napięcie. Pojawia się spokój.

I co ważne, nie my ludzie jesteśmy tu najważniejsi, tylko zwierzęta – lokatorzy obejścia.

Dzieci są zachwycone mogąc opiekować się pupilami. Gospodarstwa umożliwiają na przykład karmienie królików – najpierw samemu trzeba nazrywać trawy. Można wydoić krowę, zanieść obiad świnkom, nakarmić małe kózki mlekiem z butelki. Wysypać kurom ziarno, pogłaskać puszyste owieczki, pobawić się z kotkami, pieskami. Wieczorem podlać ogródek, a rano skoczyć do kurnika i przynieść świeżutkie jaja na śniadanie. Dla dzieci to niesamowita frajda.

Pomysł na wakacje z dzieckiem. Gospodarstwo agroturystyczne.

Zwłaszcza dla typowych mieszczuchów, które nie były nigdy na wsi i są przekonane, że mleko pochodzi ze sklepu 😉

Widok z okna zamiast na ruchliwą i zakurzoną ulicę, jest na pole. Można popijając herbatę obserwować przepiękny zachód słońca.

Dodatkowo wiele gospodarstw posiada dodatkowe atrakcje np. lokalne muzea, latem można nawet pojeździć kombajnem. Właściciele gospodarstw agroturystycznych robią co mogą, aby się wyróżnić i niejako podziękować, że wybraliście takie wakacje zamiast przepełnionego morza czy męczącego dla dzieci wypadu w góry.

Poniżej przykład takiego „Lokalnego muzeum” – Chata Kujawska.

Czas spędzony w gospodarstwie agroturystycznym niesie ogromne korzyści dla całej rodziny. Przy okazji jesteśmy wszyscy razem – a najlepiej, jeśli w tym zaciszu brakuje sieci komórkowej i internetu 🙂

Pomysł na wakacje w agroturystyce to strzał w dziesiątkę.

Gdzie zarezerwować gospodarstwa agroturystyczne na wakacje?

Najpewniejszym miejscem, gdzie znajdziesz setki gospodarstw wiejskich i agroturystycznych jest booking.com.

Poza brakiem nieprzyjemnych niespodzianek serwis posiada miliony opinii o obiektach na całym świecie od osób o równych preferencjach w tym ich zdjęć (bez retuszu) i przydatnych informacji.

Zobacz gospodarstwa agroturystyczne w Polsce (i nie tylko) – Tutaj


Zostaw Komentarz