Woda – Źródło życia


Woda i kultura są silnie ze sobą powiązane. Woda jest podstawowym źródłem życia, a kultura znacznie określa „sposób życia”. Obejmuje to sposób w jaki ludzie zarządzają zasobami wody i w jaki sposób dostosowuje się do środowiska, w którym żyją ludzie.

Zrównoważona gospodarka wodna jest codzienną praktyką w wielu kulturach, w wyniku delikatnej równowagi między zasobami wodnymi i ludzkiego społeczeństwa powstają najlepsze ujęcia wody źródlanej i mineralnej.

Starożytne podziemne kanały nawadniające przenosiły wodę z gór do wiosek, co pozwoliło przezwyciężyć problemy i straty powstałe przez susze. Są one własnością lokalnych społeczności i  są przez nie zarządzane – obecnie najstarsze źródła wykorzystywane np. w średniowieczu są przywracane do użytku.

Woda odgrywa mniej lub bardziej znaczącą rolę w kulturach, w zależności od warunków środowiskowych. Kultury rdzenne są znane z pomysłowych i zrównoważonych praktyk wodnych. Nowoczesne praktyki często zakłócają tradycyjne praktyki doprowadzają do niepożądanych skutków. W dzisiejszych społeczeństwach często widzimy ożywienie starych tradycji i bardziej naturalny, zrównoważony sposób korzystania z wód. Znalezienie właściwej równowagi pomiędzy „starymi” i „nowoczesnymi” praktykami pomaga znaleźć trwałe rozwiązania, aby radzić sobie ze zmianami klimatu.

To Warto wiedzieć o Wodzie 

  • Woda jest kluczowym elementem dla utrzymania życia.
  • W wielu tradycyjnych kulturach wodnych są związane z ich tożsamością, jeśli zniszczy się ich zasoby wody, to pozbawia się ich tożsamości kulturowej.
  • W wielu kulturach woda ma ważną funkcję społeczną, zwłaszcza dla kobiet.
  • Nowe systemy gospodarki wodnej mogą być zbudowane na sukcesach starych tradycji.
  • Udział społeczeństwa jest kluczem do skutecznego i zrównoważonego zarządzania zasobami wodnymi.

To właśnie naturalne i tradycyjne sposoby zagospodarowania wody tworzą najzdrowsze wody źródlane świata – a zdrowa woda to źródło minerałów i drogocennych składników, dzięki którym codzienna kawa czy herbata stają się pełne zdrowych składników.

Ludzie stosują różne sposoby uzdatniania zwykłej kranowej (mało zdrowej) wody – np. Filtry wodne… jednak to drogie i nieskuteczne rozwiązanie – pozbywa może to zanieczyszczenia, chlor, ale jednak mimo to woda z kranu nie posiada właściwie żadnych wartości odżywczych i minerałów – w tym miejscu warto sięgnąć po zdrowe wody mineralne i źródlane.

Najlepsze wody to te nie zawierające dużej ilości sodu, ale też minerały i witaminy.

Z butelkowanych wód najbardziej smakuje mi Cisowianka – zawiera odpowiednią ilość wszystkich składników odżywczych ważnych nie tylko dla poprawnego funkcjonowania organizmu, ale też nie zawiera dużej ilości sodu, którego na co dzień mamy w naszej diecie, aż za dużo.

Dla wymagających i ceniących swój czas – Wody w butlach z Dystrybutorem

Średnio w ciągu miesiąca wypijamy ok 50l wody miesięcznie koszt zakupu dobrej wody mineralnej w sklepie to 79,50zł (1L = 1,59zł) – warto zaoszczędzić i przemyśleć rozwiązania pozwalające nie tylko na zaoszczędzenie czasu, ale i pieniędzy – w biurach podróży, które obsługuje pod kontem marketingu wodę dostarcza lider na rynku wód źródlanych – Essentia Vitae… jest liderem w segmencie sprzedaży wody źródlanej, ale też najekonomiczniejszą opcją dla domu i firmy w Polsce (koszt już od 50zł netto miesięcznie, w porównaniu do konkurencji to ponad 50% oszczędności!)

 


Jeden Komentarz