Grecja Krok po Kroku – Przewodnik Turystyczny po Grecji


WYCIECZKI I WCZASY W GRECJI


Grecja to jeden z najstarszych zakątków ziemi, który powstał blisko 25 000 lat temu
. Rozległa część kontynentalna oraz obecność ponad 160 wysp sprawia, że turyści zakochani w tym śródziemnomorskim kraju wracają tu wiele razy, za każdym odkrywając kolejne uroczyska.

Grecja wabi ciepłym klimatem, piaszczystymi plażami dla żądnych zażywania kąpieli słonecznych oraz morskich i niecodziennym krajobrazem. Pomimo iż 80% jej terenów zajmują obszary górzyste, mają tu co robić miłośnicy przyrody, którzy zachwycają się oryginalną roślinnością, wapiennymi klifami czy oliwnymi gajami i uprawami winorośli.

Grecja kusi niezliczoną ilością zabytków mitycznego świata
, przemierzając kolejne szlaki turystyczne turyści zdobywają wiedzę o zamierzchłych czasach kraju.

Planując tutaj wczasy warto mieć na uwadze niskie ceny hoteli (przy dwóch osobach nawet 50-60zł na osobę/noc) oraz tanie bilety lotnicze – często za około 400 zł w dwie strony, a zdarzają się tańsze. Lot z Warszawy do Aten trwa 2 godziny i 30 minut, co jest porównywalne z czasem jaki spędzamy jadąc Pendolino nad morze, zaś najszybszy lot na Rhodos z międzylądowaniem we Frankfurcie trwa nieco ponad 7h (Porównywane do trasy Warszawa – Zakopane). Każdy znajdzie coś dla siebie.

Grecja to wreszcie mekka amatorów sportów wodnych – na Rodos rozwijają swoją pasję miłośnicy kite i windsurfingu, na innych wyspach greckich rozwinięto inne atrakcje, jak lot balonem czy szusowanie na nartach wodnych. Przy okazji tego rodzaju atrakcji nie sposób nie wspomnieć o najpiękniejszych plażach świata – te rozciągają się zarówno na wybrzeżu Grecji kontynentalnej jak również otaczają urokliwe wyspy. Ich atutem jest przede wszystkim piękno majestatycznych krajobrazów, śnieżnobiały piasek (w niektórych miejscach różowy bądź czerwony, który stanowi kolejną atrakcję) i lazurowa woda – turystów najbardziej zachwycają tajemnicze laguny, ukryte kąpieliska i nieskażone cywilizacją zatoczki.

Opisując Grecję nie można nie wspomnieć o ich mieszkańcach, dzięki którym kultura i tradycje tego kraju pozostają niezmienione od tysięcy lat. Grecy pomimo swoich często surowych zasad pozostają gospodarzami niezwykle otwartymi i gościnnymi. Ich temperament widać na każdym kroku: są weseli, głośni i pewnie siebie. Z drugiej zaś strony bardzo dbają o turystów i gości, którzy przybywają poznać historię i uroki ich kraju.

Jesteśmy pewni, że pierwsza podróż do Grecji nie będzie ostatnią. Każdego roku przybywa do niej blisko 17 milionów turystów z całego świata pozostawiając ponad 12 miliardów euro. Nie ma w tym nic dziwnego bowiem kraj ten – zarówno część kontynentalna jak i wyspy, gwarantuje niezapomniany wypoczynek każdemu. Miło czas spędzą tutaj zarówno single, grupa przyjaciół jak i rodzina z dziećmi – dla wszystkich udostępniana jest moc atrakcji.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


Jeden Komentarz