Grecja Krok po Kroku – Przewodnik Turystyczny po Grecji


UROKLIWE ZAKĄTKI GRECJI – Czyli co zwiedzać w Grecji?

Grecja jest najcieplejszym krajem w całej Europie.Turystów przyciągają do niej nie tylko rozległe plaże i śródziemnomorski klimat (choć trzeb przyznać, że dostęp do morza nie jest w tym kraju bardziej odległy niż 140 kilometrów), ale również liczna grupa zabytków, która stwarza obraz mitycznego świata, pełnego tajemnic i historycznych ciekawostek.

Tak naprawdę trudno jest opisać najbardziej atrakcyjne miejsca w Grecji bowiem cały kraj jest niezwykle interesujący i w każdym zakątku znajdują się niecodzienne obiekty, warte obejrzenia.

Grecja zachwyca swoją kulturą, zabytkami i rozrywką, by za chwilę dać możliwość upojnego odpoczynku na łonie natury, wśród oliwnych gajów, krętych wąwozów czy rozległych, piaszczystych plaż.

Postaramy się Państwa wprowadzić do boskiego raju, który cieszy się olbrzymią popularnością turystów z całego świata.

KEFALONIA

To największa wyspa Archipelagu Wysp Jońskich, uznawana za jedną z najpiękniejszych pod względem zróżnicowanego krajobrazu. Znajdziemy na niej zarówno wapienne klify, skaliste wzgórza jak i śnieżnobiałe plaże i lazurowe wody morza.

Będąc na wyspie konieczne wydaje się odwiedzenie Argostoli – to stolica wyspy, na której znajduje się Muzeum Archeologiczne i Muzeum Historii i Folkloru Korgialenio. Jadąc nieco dalej znajdziemy się w Agios Georgios, gdzie mieści się wenecki Zamek – Twierdza.

Kefalonia urzeka bajecznymi plażami, najlepsze z nich to Mitros i Lourdata.

SALONIKI

Miasto to uważane jest za jedno z najbardziej nowoczesnych i europejskich terenów w Grecji. Warto odwiedzić tu Białą Wieżę z XV wieku czy Kościół Mądrości Bożej w Agia Sofia. W Kamarze zachwyca Łuk Triumfalny Cesarza Galeriusza i Rotunda z III i IV wieku – zabytki te uznawane są za jedne z najstarszych w Salonikach.

WIOSKI ZAGOROCHORIA

To skupisko 46 osad znajduje się na zboczach popularnego wąwozu Vikos, uznawanego za jeden z najpiękniejszych obiektów przyrodniczych na całym świecie.

Budynki w osadach zachwycają niecodzienną architekturą – wykonane z marmuru, otoczone brukowymi, krętymi uliczkami sprawią, że każdy turysta odbędzie urokliwą podróż w czasie.

CHALKIDIKI

Półwysep nazywany greckimi Karaibami jest jednym z najpopularniejszych zakątków i celem zwiedzania turystów. Szczególną uwagę zwraca Góra Athos, wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

ZAKYNTHOS

Nazywana przez Wenecjan Kwiatem Wschodu wyspa zachwyca przede wszystkim swoją roślinnością – rozległe klify wapienne, najpiękniejsze plaże na świecie, liczne zatoki i lazur morza to czynniki, dla których przybywają tutaj podróżnicy z całego świata.
Ciekawostką jest występujący w tych rejonach żółw morski Caretta Caretta, który zresztą jest symbolem wyspy.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


Jeden Komentarz